Gry planszowe dla dzieci od 9 lat

26 lipca, 2022

Znalezienie gry planszowej, która będzie jednocześnie edukować i bawić 9-latka, brzmi jak niełatwe zadanie. Ale bądź spokojny – po przeczytaniu tego tekstu, Twoje dzieci będą ciche jak myszy – z wyjątkiem okazjonalnych pisków śmiechu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gry dla 9-latka?

Gry planszowe dla dzieci w wieku od 9 lat powinny być zabawne, edukacyjne, interaktywne i stanowić wyzwanie, aby utrzymać ciągłe zaangażowanie dzieci. Najlepiej zwrócić uwagę na gry, które uczą dzieci umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia oraz przekazują użyteczną wiedzę.

Najlepsze gry planszowe dla dzieci w tym wieku to takie, które są dobrze zaprojektowane, łatwe w obsłudze i wielopokoleniowe. Podczas gdy dobre gry planszowe dostarczają rozrywki – świetne gry planszowe są kształcące i zabawne dla wszystkich członków rodziny.  

To bardzo istotne przy wyborze idealnej gry planszowej dla 9-latków, aby skupić się na umiejętnościach komunikacyjnych i aspekcie współpracy. W tym wieku rozwijają się intensywnie umiejętności społeczne dzieci, a granie w gry planszowe to niesamowity sposób na spędzenie czasu z rodziną lub grupą przyjaciół. Poza wsparciem umiejętności i wartością edukacyjną wspólna gra stworzy niewątpliwie cenne wspomnienia na długie lata. 

Warto też postawić przy wyborze gier na takie, które wspierają rozwój strategicznego myślenia. W tym wieku zdolności poznawcze dzieci rozwinęły się do tego stopnia, że mogą dłużej skupiać uwagę i tworzyć bardziej złożone strategie. To tworzy świetną listę fajnych gier do grania.

5 gier idealnych dla dzieci w wieku 9 lat

 Dixit

Dixit to, beztroska gra ze wspaniałą grafiką, w której twoja wyobraźnia otwiera opowieść.

To zdecydowanie gra wspierająca kreatywność i pobudzająca wyobraźnię dla dzieci i dorosłych. Fantastyczna dla 9-latków uwielbiających improwizować i wymyślać kreatywne historie.

Carcassonne

Po pierwszej rozgrywce w Carcassonne przestaniesz szukać więcej gier edukacyjnych do zabawy z dziewięciolatkami w domu! Gra ma proste zasady, ale wymaga strategicznego myślenia, aby wygrać. Jeśli Twoje dzieci są wielkimi fanami zwierząt, najlepsza będzie wersja Carcassonne: Safari. Gra zabiera w podróż na sawannę, aby odkryć wiele różnych egzotycznych i pięknych zwierząt. Podobnie jak w oryginale, jest to klasyczna gra w układanie kafelków, ale z wyjątkową oprawą. 

Osadnicy z Catanu

Jeśli szukasz fajnych gier dla 9-latków, powinieneś dać szansę Catanowi! To wielokrotnie nagradzana gra planszowa, której celem jest budowanie cywilizacji. Gra jest wymagająca, ale idealna dla bystrych dzieci. Twoje dziecko musi strategicznie myśleć o zbieraniu i handlu swoimi zasobami ze społecznościami innych graczy, jednocześnie koncentrując się na zdobyciu dziesięciu punktów zwycięstwa. 

 Vudu

W trakcie gry staramy się rzucać kolejne uroki na naszych przeciwników, zmuszając ich do zachowania się w coraz bardziej absurdalny sposób i utrudniając im grę. Mnóstwo przy tym śmiechu, zwłaszcza podczas gry z dziećmi. Wiek 9 lat stanowi optymalny okres kształtowania sprawności ruchowej, a rozgrywka w Vudu opiera się nie tylko na statycznej grze, wiele z klątw rozwija motorykę i artykulację tak ważną dla dzieci w tym wieku.

To jedna z najlepszych gier zespołowych dla 9-latków. W tej grze gracze muszą współpracować, aby złamać powiązane kody. Gra ma łatwe do opanowania zasady, a rozgrywka na zasadzie skojarzeń sprawia mnóstwo frajdy i potrafi rozbawić. Gra posiada też wersje z ulubionymi przez dzieci postaciami z filmów Marvela i Disneya.

Gry planszowe mogą pomóc dzieciom rozwinąć wiele umiejętności poznawczych i społecznych w bezstresowym środowisku. Jeśli spodobała Ci się ta lista najlepszych gier planszowych dla 9-latków! Daj znać w komentarzu, czy brakuje tu któregoś z ulubieńców Twoich dzieci? Które z wymienionych gier już wypróbowaliście? 

Blogzine Design System

Lorem ipsum dolor sit ameteur etur ser scing creamer elit. Maec terem bier kem terdum, orci bore uismo. Lorem ipsum dolor sit ameteur etur ser scing kasak elite dose.
Subscribe to our newsletter
[fluentform id="3"]
We care about the protection of your data. We’ll never share your details.
2021 - Copyright, All Rights Reserved, Made by blogzine with ❤️
crossmenuarrow-right